YAZAN: MİRAY AKIN
FOTOĞRAF: @alwaysjudging

Serin rüzgarlar yerini kuru ve dondurucu havaya bırakmaya hazırlanırken güzellik rafınızı kışa adapte etmeye şimdiden başlayabilirsiniz. Etik, natürel ve temiz içerikli ürünlerle cildinizi, saçlarınızı ve vücudunuzu soğuklara karşı koruma kalkanının içerisine almanıza destek olacak en doğal ürünleri ve kurtarıcı adımları derledik!


Soğuk havalarla ile birlikte yıpranan ve cansızlaşan saç uçlarını içerisindeki argan yağıyla yenileyen Abtira Garden Lily saç serumu, özel formülündeki jojoba ve macadamia yağı ile cildinizi nemlendiriyor ve parlaklık kazanmasını sağlıyor.

ABTIRA GARDEN
KEŞFET
MIZON
Nemlendirici Hyalüronik Asit Serumu
KEŞFET

Soğuk havalara karşı alabileceğiniz en önemli önlemlerden biri cildinizi neme doyurmak. Mizon’un cildin nem ihtiyacına anında cevap veren Hyalüronik Asit Serumu, cildin elastikiyetini korumaya yardımcı olurken yoğun su tutma özelliği sayesinde de cilt dokusunu koruyor.


Kış demek kuru soğuklar demek. Cildin en büyük düşmanlarından biri olan kuru soğuklara karşı gardınızı almak ve kurumaya eğilimli olan cildinizi irristasyona karşı korumak için güzellik rafınızda Benton’un %80 aloe ve propolis içeren cilt yatıştırıcı jeline yer verin. Daha dengeli bir cilt tonu, doğal ışıltı ile parlayan nemli bir cilt için de ideal olan ürün, favori parçanız olmaya aday.

BENTON
Aloe & Propolis İçeren Cilt Yatıştırıcı Jel
KEŞFET

AROMATICA
Gül Kremi
KEŞFET

Ekstra neme kışın daha fazla ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Aromatica’nın canlandırıcı etkiye sahip nemlendirici gül kremi cildinizi yatıştırırken gerekli nemi de cildinize veriyor. Anti aging etkili formülü ile cilde ışıltı kazandıran bu fonksiyonel ürün ile cildinizi iç ve dış etmenlere karşı koruyabilirsiniz.


Cilt bakım rutininin etkinliğini artıran gua sha‘lar ciltteki kan dolaşımını hızlandırırken yüz kaslarındaki gerginliğin de azalmasına destek sağlıyor. Bütünsel güzellik markası The Sim Co.’nun pembe kuvars gua sha yüz masaj aleti yüz kontürünüzün de şekillenmesine yardımcı olacak.

THE SIM CO.
Pembe Kuvars Gua Sha – Kalp
KEŞFET
AROMATICA
Canlandırıcı Biberiye Toniği
KEŞFET

Soğuyan ve giderek kararan havalar ile birlikte enerjinizin düştüğünü hissediyorsanız güne Aromatica’nın canlandırıcı biberiye toniği ile başlayabilirsiniz. Yorgun cildi tazeleyecek olan bu konformist ürün, cildinizin temizlenmesine destek olurken içeriğindeki biberiye özü ile de kuru hava ile tahriş olan cildinizi yatıştıracak.


Soğuyan havalarda kuruyan cildinize acil nem desteği arıyorsanız Foreo UFO Akıllı Maske Terapi Cihazı ile cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırabilirsiniz.

FOREO
UFO Akıllı Maske Terapi Cihazı
KEŞFET
ABTIRA GARDEN
Pomegranate Polish Narlı Dudak Ovması
KEŞFET

Kuruyan havanın belki de en çok etkilediği bölgelerimizden biri dudaklarımız. Soğuk rüzgarlar ile birlikte kuruyan ve çatlayan dudaklarınızı koruma kalkanının içerisine almak için Abtira Garden’ın narlı dudak ovmasını radarınıza alın. Lezzetli vanilya tadı ile formülize edilen bu etkili ovma, pürüzsüz ve çatlaksız dudaklar için birebir.


Hem cildiniz hem de vücudunuz için kullanabileceğiniz Benton’un kırmızılık karşıtı noktasal centella kremi, kuruyan havalarla birlikte tahriş olan cildinizi anında sakinleştirecek ve kırmızı görünümler ile savaşacak. Problemli bölgeleri problemsiz hale getiren bu etkileyici formül ile cildinizin yağ/su dengesini de koruyabileceksiniz.

BENTON
Kırmızılık Karşıtı Noktasal Centella Krem
KEŞFET

THE SIM CO.
Pembe Kuvars Yüz Masaj Aleti
KEŞFET

Yaşlanma karşıtı cilt bakım rutini için yüz masaj aletlerinden daha fonksiyonel bir opsiyon bulmak oldukça zor. Bıçaksız estetiğin yeni adı olan jade roller’lar için adres The Sim Co’nun pembe kuvars kristalinin yatıştırıcı ve serinletici etkisi ile özel olarak tasarlanan yüz masaj aleti. Kan dolaşımını hızlandırarak cilde enerji kazandıran bu bakım roller’ı ile cildinizi sıkılaştırmak, toparlamak ve kırışıklıkları azaltmak sadece birkaç dakikanızı alacak.


Sadece bedeninizi değil cildinizi de çalıştırın! Foreo’nun BEAR mini bölgesel microcurrent yüz sıkılaştırma cihazı düşük voltajlı elektrikli mikro akımı ile yanaklarınızdaki, alnınızdaki ve boynunuzdaki kasları çalıştırarak daha şekilli, sıkı bir cilde ulaşmanıza destek sağlıyor. Cildin doğal kollajen üretimini destekleyen bu özel set ile yüzünüzdeki gerilimi azaltırken pürüzsüz, yumuşak ve ışıltılı bir cilde kavuşabilirsiniz.

FOREO
BEAR Mini Anti Aging İndirimli Set
KEŞFET
MIZON
Cicaluronic Güneş Kremi
KEŞFET

Her ne kadar kışın güneş, gri bulutların arkasına saklanıyor olsa da güneşin zararlı UV ışınları cildinizle temasa geçmek için can atıyor! Cildinizi kışın da maruz kalacağı Güneş ışınlarına karşı korumak için Mizon’un cildi rahatlatan ve nemlendiren Cicaluronic Güneş kremini alışveriş sepetinize atın.
Miray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP