Mars; enerjinin, aksiyonun, saldırganlığın ve tutkunun gezegenidir. Dürtülerimizi, içgüdülerimizi ve arzularımızı yönetir. Bu nedenle Mars burcumuz seks hayatında ve tartışma esnasında oldukça baskın hale gelir. Siz de dürtüleriniz mantığınızın üzerine çıktığında nasıl biri haline geldiğinizi merak ediyorsanız okumaya devam edin!

Mars burcunuzu bilmiyorsanız, buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz!


Koç burcu

Yönetici gezegeni Mars olan Koç burcunda beklenenin aksine Mars en saldırgan halinde değil, aksine evinde olmaktan mutlu ve “evcil” durumundadır. Mars Koç burçları güçte olmayı severler ve bundan rahatsızlık duymazlar. Romantik hayatlarında özgüvenli, iddialı ve açık sözlülerken iletişimlerinde oldukça tartışmacı bir tavır takınabilirler. Kolay sinirlenebilen Mars Koçlar yoğun duygularını yönetmekte zorluk yaşayabilirler.

Aynı zamanda yüksek bir libidoya sahip olan Mars Koç burçları risk almayı sevdikleri için ucunda reddedilmek olsa da ilk adımı atan taraf olmaktan hiç çekinmezler. İnatçı ve ısrarcı olabilen Mars Koçlar çevrelerindeki insanların kişisel sınırlarını aşmamaya ekstra özen göstermeye dikkat etmemeliler! En iyi günlerinde spontane, eğlenceli ve yaratıcılardır.

Boğa burcu

Hayatın güzellikleri ile çevrili olmaktan büyük keyif alan Mars Boğalar maddi açıdan güvende hissetmeye çok önem verirler. Romantik hayatlarında lüks hediyelerden, güzel tatlardan, kokulardan, dokulardan ve eşsiz deneyimlerden etkilenirler. İletişimlerinde acele ettirilince veya yavaşlatıldıkları zaman gerginleşen bu burcu en çok finansal durumlarının riske girmesi ve düzenlerinin kaybolması sinirlendirir.

Aynı zamanda oldukça inatçı olabilen Mars Boğaları sabitlendikleri düşünce ve aksiyonlardan ayırmak oldukça zorlu olabilir. Daha sağlıklı fikir alışverişi kurabilmek için açık fikirli olmaya ve önyargılarını bir kenara bırakmaya dikkat etmeliler. Cinsellikte oldukça baştan çıkarıcı olabilen Boğalar bunu özenle kurdukları; kokulu mumlar, müzik, lüks masaj yağları ve yumuşak kumaşlarla dolu romantik atmosferle gösterirler.

İkizler burcu

Mars iletişimin burcu İkizlerde bulunduğu zamanlarda cinsel hayatın kapıları zeki, flörtöz konuşmalar ile açılır. Entellektüel konuşmaların başa çıkardığı İkizler burcu kendi iletişiminde de hararetli tartışmalara oldukça düşkündür. Herhangi bir zıtlaşmadan kolay kolay geri basmaz, hatta birilerinin fikrine tam zıt olmak hoşuna gider. Birilerinin ona meydan okumasını ister.

Yine de romantik ilişkilerinin uzun soluklu olabilmesi için farklılıklardan çok benzerliklere ihtiyaç duyarlar. Sürekli olarak değişen fikirlerine hızla adapte olabilen esnek fikirli kişilerle çok iyi bir uyum yakalarlar. Cinsellikte konuşmanın, seslerin, kişisel ifadenin rol oynamasını severler. Seksting ve kirli konuşmayı cinsel hayatlarına dahil edebilirler.

Yengeç burcu

Evine ve güvende olmaya çok önem veren Mars Yengeç burçları cinselliklerini en iyi kendilerini en rahat hissettikleri evlerinde, kapalı kapılar ardından yaşarlar. Samimiyeti, fiziksel dokunuşu ve romantizmi dolu dolu yaşamak isteyen Yengeçler birisi ile aralarında duygusal bağ kurmadan fiziksel olarak yaklaşmak istemezler. Güvendikleri zaman ise bir an bile ayrı kalmazlar. Mars Yengeçler iletişimlerinde de hassas tavırlarını korurlar. Çoğu tartışmayı, onlarla ilgili olsun veya olmasın, üstlerine alınabilen Yengeçler küskün olabilirler. Ruh halleri çevreleri ile paralel ilerlediği için sıklıkla değişkenlik gösterebilir.

Konu evlerine ve sevdiklerine gelince inanılmaz korumacı olabilen Mars Yengeçler, güvende oldukları kişilerin yanlarında gardlarını indirirler. Bu nedenle yatak odasında güç üzerine; dominant ve itaatkar olma rolleri ile denemeler yapabilirler.

Aslan burcu

En az Mars gezegeni kadar kendini göstermeyi, ifade etmeyi, aksiyona geçmeyi seven Aslan burcunda bu yerleşimi olan kişiler kendilerini hemen fark ettirirler. Doğal olarak liderlik özelliklerine sahip olurlar. Bu durum, eğer farkında olmazlar ise, çevrelerine fazla baskıcı ve kontrolcü gelebilir. Girdikleri pek çok kavganın özünde bu yatar. Spot ışıklarını üzerine çekmeyi seven Aslan burçları tartışırken de cinsel hayatlarında da tüm ilgiyi üstlerinde isterler.

İkili ilişiklerinde büyük jestlerden, herkesin içinde söylenen sevgi cümlelerinden, hediyelerden ve şaşaadan hoşlanırlar. Yatakta da liderliği ellerinde tutmak isteyen Mars Aslanlar karşı taraftan bekledikleri ilgiyi seve seve partnerlerine verirler.

Başak burcu

Detaylara karşı inanılmaz dikkatli olan Mars Başaklar oldukça eleştirel ve keskin bir düşünce yapısına sahiptirler. Her daim daha iyi bir seçim yapmaya, var olanı geliştirmeye ve iyileştirmeye çalışırlar. Çevrelerini daha iyi olmaları için sürekli olarak yönledirmeleri patronluk taslama olarak algılanabilir. Birçok tartışmanın sebebinde bu mükemmeliyetçi tavırları yatar. İyi niyetle söylemelerine rağmen “Sana söylemiştim.” cümlelerine ara vermeleri gereksiz tartışmalardan kaçınmalarını sağlayabilir. Çevreleri kadar kendilerini de en iyi versiyonuna ulaştırmaya çalışan Mars Başaklar Wellness dünyası ile yakından ilişkili olabilirler.

Romantik ilişkilerinde detaylara oldukça dikkat etmeleri, partnerlerinin isteklerini, zevklerini çok iyi bilmelerine ve sunabilmelerine yarar. Kendileri ise zaman zaman endişe ve fazla düşünme girdabına kapılıp deneyimi tam anlamıyla yaşayamayabilirler. Anda kalmalarını sağlayacak mindfulness pratiklerini cinsel yaşamlarına taşımayı deneyebilirler.

Terazi burcu

Diplomat ve barışçıl Terazi burcu Mars gezegeninde yer aldığında, tartışmalara sakinlik taşıyan çözüm odaklı biri haline dönüşür. Fikirlerini bizzat kendisi yaşayarak çevresine aktaran Mars Teraziler, en çok adaletsizlik ve eşitsizlik karşısında sinirlerini kaybederler. Fakat gerginliklerini dış dünyaya göstermek yerine içlerinde biriktirmeye yatkın olan bu burcun duygularını rahat ifade etmesini sağlayan bir pratik bulması önem taşır.

Romantizmde ilişki odaklı olan Mars Teraziler hayatlarının aşklarını bulmak için yanıp tutuşurlar. Estetik algıları çok yüksek olan Mars Teraziler için cinsel çekim fiziksel hoşlanmadan geçer. Partnerlerini veya bulundukları ortamı kaplayan güzellik, onları baştan çıkarır.

Akrep burcu

Duygusal derinliğe sahip Akrep burçları Mars gezegeninde oldukları zaman her dürtülerini, içgüdülerini, tutkularını da derinde, en yoğun halinde yaşarlar. İdeal partneri de onların bu duygusal derinliğinden korkmayan, hatta bunu en az onlar kadar yoğun deneyimleyebilen birisi olacaktır. Bir an önce bulmak istedikleri “ideal ruh eşi” olgusunu her partnerde bulmaya çalışmak veya onları hayallerindeki hallerine getirmeye çalışmak tartışmalara yol açabilir. Özellikle kötü geçmişlere, karakter özelliklerine karşı cinsel çekim hissetmeleri, “Onu düzeltebilirim.” zihniyetininin ancak kendilerine zarar vermesine neden olur.

Cinsel hayatlarında oldukça baştan çıkarıcı olabilen Mars Akrepler yoğun tutkularını ve yüksek libidolarını en iyi kapalı kapılar ardında yaşayabilirler. Fazlasıyla bağlanabilen Akrepler inanılmaz sadık olmalarının yanı sıra takıntılı davranışlar da sergileyebilirler.

Yay burcu

Gezgin ruhlu Mars Yaylar kendilerini en iyi seyahat ederken, başka kültürleri keşfedip, yeni insanlarla tanışırken hissederler. Dışarıda yapılan her tür fiziksel aktivite; yürüyüş, kamp, bisiklete binmek onları oldukça tatmin eder. Oldukça rekabetçi olabilen Mars Yaylar tartışmalarda da bu tavırlarını korur, her kavgadan “kazanan” olarak ayrılmak isterler.

Romantik hayatlarında bağımsızlıklarına çok önem verdikleri için tek eşlilik onları sıkabilir. İlişki içinde oldukları zamanda oldukça fazla kişisel alana ihtiyaç duydukları için onlara bu alanı tanıyabilecek, esnek ve güçlü fikirleri olan birine ihtiyaç duyabilirler. Aynı zamanda seks hayatlarında yeni deneyimler yaşamaktan, araştırmaktan, öğrenmekten ve en önemlisi zevk almaktan hoşlanırlar.

Oğlak burcu

Hırslı, azimli, çalışkan olan Oğlak burçları Mars gezegeninde bulunduklarında durdurulamaz olurlar. Akıllarına koydukları her işi hayata geçirmek için yeterli enerjiye ve aksiyona geçme yetisine sahip oldukları için kariyerlerinde çoğu zaman başarılı olurlar. Bu durum aşırılara kaydığı zaman işkolik olma ihtimaline sahip oldukları için kendinlerine ve ilişkilerine zaman ayırmaya dikkat etmeliler.

Cinsel hayatlarında da en az kariyerleri kadar başarılı olmak için uğraşan Mars Oğlaklar bunun için dizginleri hep kendi ellerine almaya çalışabilirler. Rolleri arada sırada değiştirerek; vermek kadar almayı, yönetmek kadar yönetilmeyi deneyimlemek onlar için hoş bir sürpriz olabilir.

Kova burcu

İnsanlığı bir bütün halinde gören, her konuya ve tartışmaya daha geniş bir perspektiften yaklaşan insancıl Kova burçları Mars gezegeni yerleşiminde gelişimin ve değişimin bağımlısı olurlar. Çevrelerini daha iyiye ulaşmaları için motive etmek, grup olarak düşünmek ve yardım severlikleri iletişimlerinin bel kemiğini oluşturur.

Olağanın dışında olan her kişiye, deneyime çekilen Mars Kovalar konu romantizme gelince kendilerini en iyi kurallara uymazken hissederler. Fetişler, platonik ilişkiler, çok eşlilik gibi kavramlar onları oldukça cezbeder. Oldukça açık görüşlü ve ön yargısızlardır. Birden fazla kişiye aynı anda ilgi duyabilen Mars Kovaların samimiyet ve savunmasızlık kavramlarını geliştirebilmek için çaba sarf etmeleri gerekebilir.

Balık burcu

Doğuştan empat, hayalperest Balık burcu Mars gezegeninde diğer insanların duygu ve düşüncelerini direkt olarak anlayabildikleri gibi üstlerine de alabilirler. Kolaylıkla duygu süngeri haline gelebilen Mars Balıkların duygusal bitkinlik yaşamaları ve buna bağlı gergin olmaları çok olasıdır. Kişisel sınırlar geliştirmek yapabilecekleri en iyi öz sevgi ritüeli olacaktır.

Romantik hayatlarında gerçek ilişkilerden çok hayal dünyalarındaki soyut kişi ve deneyimlere bağlı olabilen Balık burçları yaratıcılıklarını yatak odasına taşımaktan çok hoşlanırlar. Aktif olmaktansa alıcı tarafta olmayı tercih eden Mars Balıklar kovalamaktansa hayatın onlara doğru getirdikleri kişilere yönelirler.

BLOOM SHOP