YAZAN: MİRAY AKIN

Yazın gelmesiyle birlikte sahilde okunabilecek keyifli kitap arayışlarının da başladığı bir gerçek. Esen rüzgarla birlikte dönen sayfalarda kendinizi geliştirebileceğiniz, yeni dünyalar keşfedebileceğiniz ve düşünceler dünyasında yolculuğa çıkabileceğiniz birbirinden kısa ama sürükleyiciliği yüksek önerileri sizler için derledik. İşte haziran ayı kitap önerilerimiz!


Coastal Blues – Phoebe Howard

Dekorasyona olan ilginizi dikkate değer önerilerle pekiştirebileceğiniz Coastal Blues, sahil evi tarzı dekorasyonun içerisine doğru sizi keyifli bir yolculuğa çıkaracak. Büyüleyici mavi ve beyaz birlikteliğini şehre dönünce evinize adapte etmek için sizi harekete geçirecek olan bu kitap, iç tasarım uzmanı Phoebe Howard’ın keyif veren kalemi ile sahil hayatını tatil hayallerinden şehir hayatına taşıyacak.


Lezzetli Fransa Tarihi: Devrim, Savaş ve Aydınlanma Üzerine Gastronomi Hikayeleri – Stephane Heanut

Eğer gastronomiye ve gastronomi tarihine ilginiz varsa, mutfağın başkenti sayılan Fransa’yı bir de yemeği yemek olarak görmeyip onunla yaşayan Stephane Heanut’un kaleminden inceleyin. Savaşların, güçler dengesinin ve tarihin bir ülkenin mutfağına nasıl etki ettiğine tanık olacağınız bu eğlenceli ve bir o kadar da iştah açıcı kitabı okurken Fransız mutfağının klasikleşen lezzetleri hakkında ilginç mitleri de öğreneceksiniz.


Yol Senin İçinde – Kinsun

İnsanlar ve toplumlar hakkındaki önemli fikirleri ile oldukça okunan yazarlardan biri olan Kinsun’ın 2019 yılında yayınlanan kitabı Yol Senin İçinde eğer okumadıysanız bu yaz deniz kenarında okunacaklar listenize eklemeniz gereken eserlerden biri. Geleceğe dair büyük beklentiler içinde olmanın bugünü ne kadar olumsuz etkilediğini ve bizleri umutsuzluğa sürüklediğini anlattığı kitabında, mutluluğa giden yolu onun deyimiyle kendi içinizde bulacaksınız.


The Secrets of the Great Botanists: and What They Teach Us About Gardening – Matthew Biggs

Yazın gelişi ile birlikte doğanın içerisinde daha fazla vakit geçirmek istediğimiz de bir gerçek. Sahilde okurken bir an önce eve dönüp, balkonunuzu ya da bahçenizi küçük bir botanik harikasına döndürmek isteyeceğiniz bu kitap, profesyonel bir bahçıvan olan Matthew Biggs tarafından kaleme alınıyor. Bitki yetiştiriciliğine dair önemli bilgiler edineceğiniz bu kitabın bahçeyi sevenler için bir rehber ve hazine değerinde olduğunu söyleyelim.


Derin İnançları Bulun – Vianna Stibal

Pozitifi keşfetmek ve mutlu bir yaşam sürmek üzerine bir yola çıktıysanız sahilde size eşlik etmesi gereken kitabın Derin İnançları Bulun olması gerektiğini söylememiz gerekiyor. Kişisel gelişim ve enerji üzerine çalışan yazar Vianna Stibal’in kaleminden çıkan bu kitap, derin bir meditasyona girerek kişinin Theta dalgalarına nasıl ulaşabileceğine dair teknik olduğu kadar keyifli bilgiler de sunuyor.


Astrology, Karma and Transformation: Inner Dimensions of the Birth Chart – Stephen Arroyo

Astrolojiye olan ilgisini günlük burç yorumlardan çıkartıp daha geniş bir çerçeveye yaymak isteyenlere önerimiz olan bu kitabı sevilen astrolog Stephen Arroyo kaleme alıyor. Astrolojinin sadece yıldızları ve gezegenleri inceleyen bir bilim dalı olmadığını aynı zamanda kişinin ruhsal gelişimi için de bir yol gösterici olduğunu dile getiren Arroyo, kitabında da astrolojiyi kendini tanıma serüveninin bir parçası haline getiriyor.


Olanı Sevmek: Yaşamanızı Değiştirebilecek 4 Soru – Byron Katie & Stephen Mitchell

Kişisel gelişim terapisti Byron Katie ve antolog Stephen Mithchell’in ortak eseri olan bu kitap, hayatınızı değiştirecek 4 önemli soruyu sizlere yöneltiyor. Sahilde rüzgarın ve dalgaların sesini dinlerken kendinize doğru yolculuk yapıp düşünme şansı bulmanızı sağlayacak olan Olanı Sevmek, kendinizle olabilmeyi ve kendi gerçekliğinizden kaçmamayı öğretiyor.
Miray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP