YAZAN: MİRAY AKIN

Aura ne demek biliyor musunuz? Manyetik bir enerji alanı olarak da tanımlanabilen aura, herkesin bir şekilde aşina olduğu bir terim. Söz konusu aura renkleri ve anlamları olduğunda ise doğru bilinen bir yanlış kulaktan kulağa dolaşıyor. Çevreye yaydığımız enerji dalgalarının sahip olduğu renklerin değişmez olduğu düşüncesi genel bir yargı olsa da aura aslında hiçbir zaman tek bir rengin hakimiyeti altında bulunmuyor. Beslenmeden uyku düzenine ve ruh halimize kadar yaşamımızı çevreleyen her duruma, her güne ve o an içinde bulunduğumuz koşullara göre değişen aura renkleri ve anlamları ile duygu durumunuzu keşfedebilirsiniz!


Aura renginizi nasıl bulabilirsiniz?

Basit bir yöntem ile o anki aura renginizi görebilmeniz mümkün. Bunun için telefonunuzun kamerasını yakınlaştırma seçeneği ile aynaya yansıtın ve tek bir rengi gösterene kadar bekleyin. Gördüğünüz bu renk, birçok kişiye göre aura renginizin ta kendisi. İşte temel aura renkleri ve anlamları…

Mor

Asalet ile eş anlamlı olan mor, aura rengi olarak da kişinin maneviyat ile kurduğu yakın bağı temsil ediyor. Kişinin spiritüel ve maneviyat gibi konularla ilgili olduğu anlarda çevresinde görülen bu güçlü rengin açık tonları aydınlanmayı simgelerken daha koyu tonları kazanma isteğinin bir göstergesi olabiliyor.

Mavi

Sanatçıların aura rengi olarak da bilinen mavi, iletişim yeteneği yüksek, pozitif ve canlı bir ruh haline sahip olan kişilerde sıkça görülebiliyor. Her bir tonunun bambaşka bir ruh halini simgelemesi oldukça önemli olduğu gibi koyu tonları karamsar anlarda ortaya çıkabiliyor. Açık tonları ise hayaller kuran kişilerin etrafını sarabiliyor.

Yeşil

Doğanın rengi olan yeşil, söz konusu aura olduğunda da denge ve uyumu simgeliyor. Canlı yeşiller kişinin bulunduğu ortama denge getirdiğini gösterirken rengin giderek koyulaşması güvensizlik gibi duyguların kişiyi çevrelediğini simgeliyor. Kendini geliştirmeye açık, insanların fikirlerine önem veren kişilerin enerji dalgaları yeşil ile gözlemleniyor.

Sarı

Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven insanlarda daha fazla görülen bu renk, değişken bir yapıyı da temsil ediyor. Öz güveni yüksek ve zeki insanların da aura rengi olarak bilinen sarının canlı tonları, kişinin parlak bir fikir geliştirme sürecinde olduğunu gösterirken bu rengin mat tonları da kişinin zihnini istemediği konuların işgal ettiğini temsil ediyor.

Turuncu

Maceraperest insanları etrafını çevreleyen turuncu, yeni deneyimler içerisinde olan heyecanlı kişilere eşlik ediyor. Yeniliklere önem veren, pozitif insanların çevresinde görülen bu renk, parlak olduğunda cinsel isteği simgeliyor. Bunun yanı sıra arkadaş ortamlarında da turuncu renk kişileri çevreleyebiliyor.

Kırmızı

Tonlarına göre oldukça farklı şekillerde yorumlanan kırmızı, koyu olduğunda kişinin o an sinirli, huzursuz ve gergin olduğunu gösteriyor. Ayrıca kırmızın koyu tonları ihtiras ve bencillikle de örtüşüyor. Ancak ateşin renginin açık tonları kişiyi besleyen hırs ve azmi betimlerken kişinin oldukça öz güvenli ve cesur olduğunu da simgeliyor.

Pembe

Merhametli ve kibar insanların etrafını çevreleyen bu pozitif renk aynı zamanda sevgi dolu insanların da enerji dalgalarının görünen kısmını oluşturuyor. Hayal gücü yüksek olan kişilerde de görülen pembe aura rengi, aşık insanların yaydığı enerjiyi sembolize ediyor.

Kahverengi

İşkolik insanlarla eşleştirilen kahverengi her ne kadar kişinin cimri anlarında ona eşlik ediyor olsa da bu rengin hastalıkların sembolü olarak da anılması hastalıklarla baş etmeye çalışan kişilerin de etrafında görülmesine yol açabiliyor.

Gri

Ara bir ton olarak görülen gri, kişinin harekete geçemediği, bunun için kendisinde yeterli gücü ve motivasyonu bulamadığı anlarda görülebiliyor. Kişinin korkularıyla başa çıkmaya çalıştığı anlarda da kendisini çevreleyen bu renk, yaşam enerjiden yoksun olmayı simgeliyor.

Siyah

Karanlıkla eş anlamlı olan siyah, bir aura rengi olarak görüldüğünde kişinin pozitiften negatife çekildiği anlarda kendisine eşlik edilebiliyor. Kişinin maneviyat ile ilişkisinin kopma noktasında olduğunu simgeleyen bu renk, kişiye negatif enerjisini temizlemesi gerektiğine dair de bir uyarı niteliğinde bulunuyor.

Beyaz

Doğum anında kişinin etrafını çevrelediği düşünülen beyaz aura rengi, masumiyet ile ilişkilendiriliyor. Kendisini pozitife yönlendiren ve ruh ve beden dengesini kurabilen insanları çevreleyen beyaz, kişinin aydınlanmış ve dünyevi egolarla başa çıkmış olduğunu da gösteriyor.Miray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP