YAZAN: YONCA GÜL YAVUZ GÖÇÜCÜ

Hepimiz döngüler içerisinde yaşıyoruz. Rakamlar enerjileriyle her sene farklı konularda bize yol gösterirken bu sene hangi konuların gündemimizde olabileceğini fark ederek doğru adımlar atabiliriz. Bu sene hangi rakamın enerjisi size destek olacak birlikte hesaplayalım. İşte numeroloji 2022 rehberi!


Yıl döngümüzü nasıl hesaplarız?

Doğum gününüzle doğduğunuz ayı toplayın ve sonra sonuca 6 (2022 sayısı toplanarak elde edilen rakam) ekleyin ve 1’le 9 arasında bir sayı elde edene dek sayıyı toplayın.

Doğum gününüzün

15 Ağustos (15/8) olduğunu varsayalım.

1+ 5 + 8 + 6 = 20 oluyor.

Bu sayıyı tek haneye indirdiğimizde 2022 yılında sayınız 2 oluyor.

Sayınızı hesapladıysanız 2022’de sizi neler bekliyor öğrenebilirsiniz.

1. Havada değişim var

Fırsatlar kapınıza geliyor, 9 senelik döngünüz bitiyor ve yeni başlangıçlara adım atıyorsunuz. 9 senedir düşündüğünüz hayalleri gerçekleştirme, geçmişi geride bırakma ve tohum ekme zamanı. Bu sene hangi tohumları ekeceğinize karar verin çünkü önümüzdeki 9 sene bu tohumları büyüteceksiniz.

Atılım mı yapmak istiyorsunuz, bu sene en ideal senedesiniz ya da iş kurmak, şehir değiştirmek.. Ne isterseniz bu sene destekleniyorsunuz. Bu sene kendinizi düşünme senesi. Çok fazla insanların ne dediklerini düşünmeden kendi kararlarınızı verme, “artık buradayım” diyebilme gücüne sahipsiniz.

Atılım yapamıyorsanız da yeni bir plan hazırlayın, hayatınıza yenilikler ekleyin. 1 rakamı eril enerjiye sahip olduğu için zaman zaman yalnızlık duygusuna kapılmamaya dikkat edebilirsiniz. Olaylara karşı durağan bir enerji sergilemeyin. 1 enerjisi hareket ister, tembellik yapmayın.

Kendi ideal ve amaçlarınıza sıkıca sarılın, önce kendinizi ve sezgilerinizi dinleyin. Evrenin desteği bu sene siz ilerlediğiniz sürece sizin yanınızda olacak bu yüzden kendinize olan güveninizi sarsmadan yapmak istediklerinizi yapın. Mümkünse bu sene doğada vakit geçirmeye ve egzersiz yapmaya her zamankinden daha çok özen gösterin.

2. Aşk kapınızı çalıyor

İki rakamı aşk rakamıdır ve ikili ilişkileri temsil eder aynı zaman da yaratıcılık rakamıdır. Hayatınızın aşkını arıyorsanız işte bu sene kapınızı çalabilir. Birlikteliğiniz varsa evlilik kararı alabilir ya da aynı evde yaşamaya karar verebilirsiniz.

Aşk ve yaratıcılık dengede olduğu için gündeminizde aşk hayatı yoksa eğer o zaman aşk ile yapacağınız bir iş ya da proje ile ilgilenmek için mükemmel bir sene. Bu sene çok hırslı olmadan, akışta ve dengede bir sene geçirirseniz ne arıyorsanız ya da ne istiyorsanız evren tarafından size kolaylıkla gelecektir.

2 rakamının elementi su; akışta ve dengede olmayı temsil eder. Geçen sene ektiğiniz tohumların filizlenmeye başladığını görebilirsiniz. Sevdiğiniz insanlarla, dost ve arkadaşlarınızla çok güzel vakit geçirebileceğiniz bir yıldasınız. Bu dinginliğin keyfini çıkarın!

3. Yaratıcı gücünüz hayat buluyor

Hayatın içinde keyif almak bu sene sizin için önemli bir konu olabilir. 3 rakamı keyif, sanat, hobiler ve düzeni temsil eder. Bu sene ne yapıyor olursanız olsun yetişme çabası içerisinde değil, keyif alarak severek yapın. Etrafınızdaki koşullar da size eğlenmek ve keyif için destek olacaktır.

Bu sene birden fazla işle uğraşmak isteyebilirsiniz. Çok enerji yüklü olduğunuz için bir işi bitirip ondan sonra diğerine geçmeniz önemli. Kitap mı yazmak istiyorsunuz, işte bu sene mükemmel bir zaman. Kendinizi ifade etmek, topluluklara konuşmak, workshop vermek hepsi 3 enerjisi için sizi teşvik edebilir.

Bu sene evde oturmayın, ne kadar insanlarla birlikte olabilirseniz ne kadar topluluklara hitap edebilir ve kendinizi gösterirseniz o kadar ruhunuz doyumlu olur. 3 enerjisi elementi ateş olduğu için parlamaya bu sene hazırsınız!

4. Dengeyi kurma zamanı

4 rakamı bu sene size sıkı çalışma ve amaçlarınızın peşinde kararlı bir şekilde ilerleme fırsatı verir. Bir işiniz var ve onu büyütmek mi istiyorsunuz? İşte bu sene çok çalışıp planlı bir şekilde ilerleyerek bunu yapabilirsiniz.

4 rakamının elementi topraktır ve toprak sağlamlık ister, vazgeçmeden emin adımlarla bu sene ilerlemeniz sizi başarıya götürebilir. Bu yıl çok sabırsız olmayın, sorumluluklarınızın farkında olun ve bol bol topraklanın.

Ayrıca bu sene ailenizle çok güzel vakit geçirebilir, ilişkilerinizi daha iyi seviyeye taşıyabilirsiniz. Kalbinize bakabilir, ruhunuz aslında ne istiyor keşfine çıkabilirsiniz. Bu sene yoga ve nefes çalışmaları yapmanız topraklanmanız için faydalı olabilir.

5. Hareket geçme zamanı

Hayatınızda değiştirmek istediğiniz şeyler var mı? Yeni deneyimlere mi ihtiyacınız var? Özgürleşmek mi istiyorsunuz? İşte bu sene tam zamanı! Her türlü değişim, dönüşüm yılındasınız. Bu sene ne yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz.

Yurt dışı konuları, şehir değiştirme, iş değiştirme aklınıza gelebilecek her türlü yenilik ve değişim için muhteşem bir senenin içerisindesiniz. Bu sene her türlü fırsatı değerlendirin, bol bol insanlarla görüşün reklam yapın ya da amaçlarınıza ulaşmak için ne yapabilirsiniz bunları değerlendirin.

5 enerjisi deneyim enerjisi taşır o yüzden evde oturmayın! Bu sene yenilik senesi, konsantrasyonunuzu kaybetmeden bu sene hayatınızı gözden geçirip değiştirmek istediğiniz konuları değiştirebilirsiniz.

6. Biraz fazla sorumluluk

Bu sene aileniz ve evinizle ya da sorumluluklarla daha fazla ilgilenebilirsiniz. 6 rakamı aşk, aile, denge ve uyumu temsil ettiği için bu sene evlilik kararı alabilir ya da ailenizi genişletmek isteyebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu sene çok uygun bir yıldasınız.

Bu sene işlerinizi ve ev hayatınızı düzenleyin. Denge ve uyum ön planda olduğu için düzenli bir sene geçirmeniz sizin için önemli. Çünkü hayatınızda denge olmadığında huzursuz hissedebilirsiniz. Bu yıl sizin için denge yılı olduğundan, eğer izin verirseniz bu sene kendinizi sevgi, dostluk, güzelliklerle çevrili bulabilirsiniz. Özellikle iş hayatında hırs yapmadan sevgi ve uyumla birlikte ailenize de vakit ayırabilirsiniz.

Bu sene çok kişisel olmadan size ihtiyaç duyan insanlara, olaylara ve durumlara yaklaşırken bu durumun monoton olduğunu düşünmeden sevgi ve sorumluluğun güzelliklerini fark edip bundan keyif alabilirsiniz. Ayrıca bu yıl sanat ve müzik konularına ilgi duyabilirsiniz. Mesela müzik aleti çalmak istiyorsanız bu sene bir kursa kayıt olabilirsiniz.

Sezgilerinize de güvenmeyi ihmal etmeyin. Altıncı çakra, üçüncü gözü temsil ettiği için bu sene sezgileriniz çok kuvvetli olacak.

7. Kendi içine dönme zamanı

Kendinizden memnun musunuz? Hayat sizin için ne ifade ediyor ve siz hayata kendinizi nasıl yansıtıyorsunuz? Bu sene sizin için içe dönme yılı. İyisiyle, kötüsüyle kendi içinize yeniden bakma ve kabul etme senesi. Bu yıl daha fazla yalnız kalma ihtiyacı hissedebilirsiniz, kalabalıklardan uzak bir şekilde kendi kozanıza çekilip dinginleşmek için de güzel bir yıl.

Geçmişe takılmamaya, özellikle kendinizi suçlamamaya çalışmanız gereken bir yıldasınız. Geçmişe bir göz atıp oldukları gibi kabul ederek gözlerinizi geleceğe dönmek yeterli. Bu sene kendinizi olduğunuz gibi kabul etmek için öncelikle kendinizi sevmeniz gerektiğini unutmayın!

Tecrübeleri hata olarak değerlendirmemeye çalışıp ve kendi halinizin en güzel yönüne nasıl ulaşabilirsiniz diye düşünüp çalışmalar yapabilirsiniz. Bu sene çok mükemmel olmaya da çalışmayın, her şey olduğu gibi güzel! Bu yıl, genişleme yılı değil gözlem yapma, fikir üretme, derinleşme yılı. Spiritüel konulara yönelmek ve bol bol meditasyon yapmak bu sene için çok faydalı olabilir.

8. Güç ve başarıyı adaletle kullanma zamanı

Bu sene güç ve maddi başarı sizin yanınızda! Özellikle kariyer ve başarı anlamında pozitif bir şekilde ileriye yönelik planlar yapar, bunlar için çaba gösterir ve harekete geçerseniz çok büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Ektiğiniz tohumları biçme zamanı geldi. Bu sene, gücü ve başarıyı kolaylıkla yakalayacağınız bir senedesiniz ve bunu iyi değerlendirin. Tüm fırsatları göz önünde bulundurun.

Bu sene gündeminiz kariyer, finans, para konuları olduğu için bu alanlara pozitif bir şekilde odaklanmanız güzel geri dönüşleri size getirebilir. Eğer çalışmıyorsanız da yeni iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Ayrıca bu sene adaletli olmanız, paylaşımcı olmanız ve  gücünüzü başkalarına karşı kullanmamanız da önemli.

9. Tamamlamaya hazır mısınız?

Bu sene döngünüzün son yılındasınız. Yeni başlangıçlar için bu sene tarlanızı istenmeyen otlardan temizleme zamanı. Hayatınıza hizmet etmeyen, artık istemediğiniz ya da size iyi gelmeyen ne varsa bu sene onları bırakabilirsiniz.

Bu yıl yarım kalan işleri toparlamak, affetmeyi denemek ve hayatı kucaklamak için çok güzel bir senedesiniz. Bu sene, 9 yıllık döngünüzde kazandığınız tüm deneyimleri ve tecrübeleri gözden geçirme ve gelecek yıla nasıl bir şekilde başlayacağınıza karar verme zamanı olduğu için biraz sıkışmış ve sıkılmış hissedebilirsiniz. Bu duyguya kapılmadan hayatınızın içinde yer alan güzellikleri tekrardan keşfedip derin bir nefes alın ve seneye, 1 enerjisine kendinizi hazırlayın.

Hayatın keyfini çıkarmak, çocuklar gibi eğlenmek, hayattan zevk almak sizin için önemli. Müziğe, yazmaya, doğaya ve sanata eğilin. Herkesi sevin ve hoşgörülü olmaya çalışın. Bu sene hayatı kucaklayın!

BLOOM SHOP