YAZAN: MİRAY AKIN

İnanışa göre yeni yıla nasıl girilirse, bütün bir yıl öyle devam edermiş. 2022’ye evinizde mutlulukla ve bolca kahkaha ile girmenizi sağlayacak en iyi fikirlerimizi bir araya getirdik. İşte 2022 evde yılbaşı rehberi!


Yılbaşı filmlerinden oluşan bir film maratonu yapın

Yumuşacık bir battaniye, mumların ahşap fitillerinden gelen çıtırdama sesleri ve ekranda en eğlenceli yılbaşı filmleri. Evde Tek Başına Serisi, Love Actually ve The Holiday derken içinizi yepyeni umutlarla dolduracak, yüzünüzde sıcacık bir gülümseye neden olacak filmleri bu sene peş peşe izlemeyi deneyin. Maratonu daha eğlenceli kılmak için film bingosu yapmayı ve kimin hangi filmin sonuna kadar geldiğini “çinkolamayı” unutmayın!

İlginizi çekebilir: Yeni Yıl Heyecanını Yaşatan En Eğlenceli Yılbaşı Filmleri

En sevdiğiniz yeni yıl şarkılarından oluşan bir çalma listesi hazırlayın

Yılın her mevsimi yılbaşı şarkılarını tekrarlıyor olmamızın bir nedeni var: Yeni başlangıçlara duyulan ihtiyaç! Maksimum dozda umut, heyecan ve mutluluk barındıran yılbaşı şarkılarından oluşan bir çalma listesi hazırlayarak yeni yılı arka fonda sizi moda sokacak parçalarla karşılayın!

New Years 2022 Çalma Listesi
Christmas Hits Çalma Listesi
New Year’s Eve Party Anthems Çalma Listesi

Yılbaşı ağacının altına yeni yıl dileklerinin olduğu sürpriz mektuplar gizleyin

Yeni yılın ve kış mevsiminin en güzel taraflarından biri de parlak ışıkları, eğlenceli süslemeleri ile şüphesiz yılbaşı ağaçları. 2022’yi karşılamaya hazırlanırken içinizi geleceğe dair umutla dolduracak yılbaşı ağacınızın altında arkadaşlarınızı bir araya getirin.

İster yeni yıl kurabiyelerinin içine sakladığınız isterseniz de yılbaşı renkleriyle süslü bir mektuba gizlediğiniz iyi yıl dileklerini, yılbaşı ağacının altında sürpriz bir şekilde bulmalarını sağlayın. Yeni yılın umut veren doğasına uyum sağlayacak olan bu küçük ama eğlenceli aktivite, 2022’yi hayallerle karşılamanızı sağlayacak.

Öz bakım rutinleri ile enerjinizi yenileyin

Yeni bir yılı karşılamaya hazırladığınız yılbaşı gecesinde enerjinizi tazelemek, negatif enerjiyi pozitife çevirmek için öz bakım ritüellerine zaman ayırın. İster alanınızı canlandırıcı bir enerjiyle dolduracak ve olumlu düşünceyi teşvik edecek kokuları deneyimleyin isterseniz de niyetlerinizi tekrar ederek alanınızın enerjisini temizlemek için tütsülerden yardım alın.

Cildinizi ve vücudunuzu yeni bir yıla hazırlamak, yeni yıla dinlenmiş ve zinde bir bedenle giriş yapmak için fiziksel benliğinizle ilgilenmeyi de ihmal etmeyin. Maskelerden gua sha’lara, cildinizi ihtiyaçlarına göre şımartın. Peeling ile vücudunuzu arındırırken bugüne ve yarına şükran duyarak huzurlu ruhunuzla kavuşma yaşayın.

Geleneksel lezzetleri modern sunumlarla bir araya getirerek unutulmaz bir yılbaşı sofrasına imza atın

Dışarıda lapa lapa yağan karı seyrederken mutfaktan gelen enfes kokuların da ortamın sıcaklığını artırması için yılbaşı sofranızı geleneksel tatların modern yorumlarıyla zenginleştirin. Mezelere, yılbaşı hindisine ve ardından gelen lezzetli zencefilli kurabiyeye yapacağınız ufak dokunuşlar ile aşçılık yeteneklerinizi kanıtlayın.

Nohut ve Cevizli Patlıcan
TARİFİ ALIN
Balkabaklı Humus Yatağında Karnabahar Biftek
TARİFİ ALIN
Kestane Dolgulu Beyaz Çikolatalı Profiterol
TARİFİ ALIN

Evinizin atmosferini yılbaşı ruhuyla uyumlu hale getirin

Şık bir yeni yıl sofrası, parlak renkleriyle göz alan bir yılbaşı ağacı ve enfes tadıyla sıcak çikolata. Bütün bu sıcak atmosfere eşlik edecek, kırmızı ve yeşilin tüm tonlarına uyum sağlayacak dekoratif parçalarla evinizin aurasını değiştirin. Tarçın ve zencefil gibi yeni başlangıçları anımsatan kokularla yeni umutlara doğru yolculuğa çıkarken odunsu tütsülerle içinize sımsıcak bir enerjinin dolmasını izin verin. Kendi yarattığınız bu harikalar diyarından ayrılmak isteyemeyeceksiniz!

AURORA CRAFT
Doğal Tütsü – Gaia
KEŞFEDİN
ECHOES CANDLE & SCENT LAB
New Year Spirit Kokulu Ahşap Fitilli Doğal Mum
KEŞFEDİN
SUGEN
Balon Flüt Şampanya Bardağı
KEŞFEDİN

Size iyi hissettirecek parçalarla şık bir yılbaşı kombini oluşturun

Bu yılbaşında ister bol eğlenceli bir pijama partisi düzenleyin isterseniz de oldukça şık görüneceğiz bir kombini tercih edin. Ne olursa olsun kendinizi içerisinde iyi hissedeceğiniz yatırım parçalarını keşfederek parti modunu yükseltin. Stil sahibi bir yılbaşı deneyimi, mutluluk dozunuzun artmasını sağlarken kendinize olan güveninizi de tazeleyecek!

HIP + HAPPEN
Poppy Elbise
GİYİN
HIP + HAPPEN
Raquel Bluz & Robin Etek
GİYİN
ROUPILLON
Head In The Clouds Giraffe Uzun Kollu Pijama Takımı
GİYİN

Karaoke yarışması düzenleyerek eskimeyen gelenekleri yaşatın

90’ların unutulmaz eğlencesi ile yılbaşında hem biraz geçmişi anmak hem de eğlenceye doymak için karaoke yarışması düzenleyin. Herhangi bir ev karaoke sistemine yatırım yapmadan sadece başarılı bir ses sistemi ve YouTube ile düzenleyeceğiniz bu yarışmada kurallar çok basit:

Örneğin 8 kişilik bir yarışma düzenleyeceksiniz. 0’dan 5’e kadar herkesin birbirini tek tek puanlayabileceği kartlar hazırlayın. İlk şarkılarda en düşük dört oyu alan yarışmacı elenirken, bir sonraki turda iki kişi daha elenecek. Yarışmanın kazanını belirlemek içinse son bir şarkı turu daha düzenlenecek. Bu esnada evdeki objelerden enstrüman yapmak ise hayal gücünüze kalmış!

Lezzetli kokteyller hazırlayarak yeteneklerinizi ortaya çıkartın

Yılbaşı, lezzetli kokteyller hazırlayarak barmenlik yeteneklerinizi ortaya çıkarmanızın tam zamanı! Mevsime özel nar, greyfurt ve portakal gibi tatlarla hazırlayabileceğiniz kokteyl tarifleri ise sınırsız. Klasik kokteyl tariflerini dönüştürmek için gereken ilham arayışında yardımcı olabilecek tarifler için göz atın:

Beyaz Sangria
TARİFİ ALIN
Klasik Mojito
TARİFİ ALIN

Espresso Martini
TARİFİ ALIN

Kişisel yıl sayınızı hesaplayın, yıldızlardan yardım alarak burcunuzu yeni yılda neler beklediğini öğrenin

Numerolojide, kişisel yıl numarası, bir sonraki yılın nasıl geçeceğini tahmin etmek için kullanılıyor. Yeni başlangıçlar için heyecanlı olunan bu dönemde, kişisel yıl numaranızı hesaplayarak sizi bekleyen muhtemel fırsatları veya engelleri önceden keşfedebilir, adımlarınızı numerolojiye göre şekillendirmek isteyebilirsiniz.

Kişisel yıl sayınızın yanı sıra yıldızlardan da yardım alarak yılbaşı gecesine küçük bir eğlence daha dahil edin. Güneş ve yükselen burcunuzu yeni yılda neler beklediğini öğrenerek hedeflerinizin zamanlamasını gökyüzünün eşliğinde yapmaya yılbaşı gecesinden başlayın!

Öz sevginizi bir yılbaşı hediyesi ile pekiştirin

Bu sene sadece çevrenizdekileri değil kendinizi de mutlu etmek için size özel bir hediye alışverişine çıkın. İyi umutlar ve güzel dilekler içinde, yılbaşı temalı şık bir pakete sardığınız hediyeniz ile kendinizi şımartmayı deneyin. Benliğinize iyi bir yıl dileyerek, içten gelen mutluluğun tadını çıkarmayı ihmal etmeyin.

HOMEMADE AROMATERAPİ
Yumurta Tütsülük
KEŞFEDİN
A HIDDEN BEE
Honey B Beanie
KEŞFEDİN

ABTIRA GARDEN x LIVE TO BLOOM
Skin Survival Kit
KEŞFEDİN

Yeni yıl için yapılacaklar listesi oluşturarak, hedeflerinizi belirli zaman aralıklarına yayın

Yeni yıl demek; yeni umutlar, yeni başlangıçlar demek! Ancak önümüzdeki bu 365 günü, sabah başlanıp öğlen biten pazartesi günlerinden farklılaştırmak ve motivasyonunuzu artırmak için yeni bir yılbaşı alışkanlığı edinin! Bir ajanda ile o ayda ne kadar film seyredeceğinizden ne kadar kitap okuyacağınıza ve ne zaman yeni bir hobiye başlayacağınıza kadar tüm hedeflerinizi not edin. Aylık ve mevsimlik hedeflerinizi not ettikten sonra geri dönüp baktığınızda neler başardığınızı görmek yeni yıl hedeflerinize ulaşmada en büyük motivasyon kaynağınız olacak! Çekim yasasının da etkisiyle hayallerinizi hayatlarınıza daha kolay bir şekilde çekmenize yardımcı olacak bu yöntem ile isteklerinizi gerçekleştirebilmenin hazzını yaşayacaksınız.

STUDIO MOTTOS
Sert Kapaklı Defter Seçkisi
YAZINMiray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP